لیست مقالات مرتبط
نرم افزار چیدمان الگو
نرم افزار طراحی الگوی لباس
مقایسه نرم افزارهای طراحی الگو
نحوه چیدمان اتوماتیک الگو لباس
نرم افزار طراحی لباس

چرا نرم افزار گلدوزی ؟

عنوان : چرا نرم افزار گلدوزی ؟

چرا نرم افزار گلدوزی ؟

کسب و کار گلدوزی با استفاده از نرم افزار گلدوزی یک فعالیت بروز و دارای پتانسیل های نهفته بالا برای درآمد زایی در ایران می باشد . دلایل زیادی وجود دارد که این فعالیت را به یک فرصت شغلی مناسب و پرطرفدار برای ایرانیان تبدیل کرده است و در حوضه ی پوشاک ، مبلمان ، منسوجات خانگی دارای مخاطبان خوش ذوق ، و دارای سود قابل ملاحضه ای میباشد و راه اندازی آن نسبت به سایر تولیدات حوضه های مطرح شده ، احتیاج به تخصص خیلی زیادی ندارد. در ادامه مزیای  رقابتی و مثبت آن را خاطر نشان خواهیم شد

بازار کار گلدوزی در صنایع

روی نواحی مختلف برخی از لباس های تولید شده ، در قسمتهای مختلف منسوجات خانگی و همینطور مبلمان های خانگی با طرح های مختلف به گلدوزی مزین می شوند . به عنوان مثال روی سینه برخی از تی شرت ها ، طرح یا آرمی را برای تزئین و اعتبار بخشیدن به صورت گلدوزی هک می کنند و چون اکثر تولید کنندگان تجهیزات لازم و فضای کافی برای این کار را ندارند، ترجیح می دهند در بین مراحل تولید، قطعاتی که به گلدوزی احتیاج دارند را به یک مرکز گلدوزی سپرده و تکه ی گلدوزی شده را دوباره به چرخه تولید  باز گردانند. لذا یکی از مهم ترین بازار های کسب و کار گلدوزی ، تولید کنندگان لباس می باشند . البته این فعالیت ،بازار های دیگری نیز دارد ولی بهترین بازار برای فعالیت گلدوزی ، تولیدی های لباس و منسوجات خانگی هستند .

 

تخصص و پیش نیاز ها

راه اندازی کسب و کار گلدوزی ، احتیاج به تخصص خاصی ندارد، تنها مستلزم دوره آموزشی مناسب در زمینه ی کار با دستگاه ها و نرم افزار های گلدوزی می باشد و طی مدت زمانی کوتاه، مهارت کافی در زمینه گلدوزی توسط نرم افزار گلدوزی بدست می آید. مهمترین نیاز های یک کسب و کار گلدوزی فضای مناسب ، دستگاه مناسب ، نرم افزار گلدوزی پیشرفته و کامپیوتر و مواد اولیه یعنی نخ مخصوص می باشد .

 

دستگاه های گلدوزی

دستگاه ها و تعداد کله ی آنها به نسبت نوع و گستردگی این کسب و کار تهیه می شود. به عنوان مثال دستگاه های تک کله ، برای کسب و کار های خانگی یا کارگاه های کوچک مناسب است و هر چه میزان گستردگی فعالیت بیشتر می گردد ، نوع، تعداد کله ی دستگاه ها  و سوزن ها نیز تغییر می کند.